Nauka rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Międzynarodowe Zawody Robotów Marsjańskich we wrześniu w Krakowie

Entuzjaści kosmosu i technologii robotycznych, przygotujcie się na niezapomniane wrażenia! Od 6 do 8 września 2024 roku w Krakowie odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja European Rover Challenge (ERC). Już dziś zapraszamy wszystkich Krakowian na niezwykłą imprezę!

Fot. European Rover Challenge

W tym roku po raz pierwszy w naszym mieście, będziemy mieli okazję kibicować najlepszym drużynom akademickim z całego świata podczas zawodów robotów marsjańskich. Bez wątpienia jedną z najbardziej oczekiwanych ekip będzie AGH Space Systems, reprezentująca Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Jednak ERC to nie tylko rywalizacja robotów. To także wyjątkowa okazja do uczestnictwa w konferencji branżowej, gdzie eksperci z całego świata dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić strefy pokazów naukowo-technologicznych, gdzie będą mogli poznać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie robotyki kosmicznej.

Gospodarzem tegorocznej edycji zawodów będzie Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, a całe wydarzenie jest inicjatywą Europejskiej Fundacji Kosmicznej. To ogromny zaszczyt dla Krakowa być miejscem tak prestiżowych zawodów.

 

Strona internetowa zawodów European Rover Challenge

Materiał filmowy z konferencji prasowej

pokaż metkę
Osoba publikująca: Magdalena Łukasik
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Data publikacji: 2024-02-14
Data aktualizacji: 2024-02-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź