Nauka rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Studia w Krakowie – rok akademicki 2022/2023

2022-09-20

W tym roku krakowskie uczelnie udostępniły studentom ponad 350 kierunków studiów. Rekordy popularności wśród młodych bije psychologia. Bardzo popularne są w dalszym ciągu kierunki informatyczne. Teraz przed studentami ważna decyzja odnośnie do wyboru miejsca zakwaterowania.

Dni Otwarte Astor 2022

Dni Otwarte ASTOR 2022 - dla wszystkich, których interesuje świat robotów

2022-09-08

W tym roku w dniach 10-11 września odbędzie się kolejna edycja Dni Otwartych Astor. Celem wydarzenia jest pokazanie jak innowacyjne technologie pomagają ludziom w pracy.

Partnerstwo dla Innowacji

Konferencja „Partnerstwo dla Innowacji” - poznaj ofertę technologiczną Politechniki Krakowskiej!

2022-08-31

Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej we współpracy z Amerykańską Izbą Handlową i współudziale Konsulatu Generalnego USA w Krakowie zaprasza na Konferencję „Partnerstwo dla Innowacji” połączoną z jubileuszem swojego 25-lecia w czwartek 29 września. Można już rejestrować się na wydarzenie.

Lista Szanghajska: dwie uczelnie z Krakowa wśród 1000 najlepszych

2022-08-17

Na najnowszej Liście Szanghajskiej (Academic Ranking of World Universities) znalazło się 11 polskich uczelni. Wśród nich najwyżej sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Uniwersytet Warszawski (miejsca między 401-500). Dość wysoko uplasowała się także Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (miejsce w przedziale 601-700).

SARS-CoV-2

Krakowscy naukowcy badali zmienność genetyczną wirusa SARS-CoV-2

2022-08-03

Naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ zrealizowali projekt monitorowania zmienności genetycznej wirusa SARS-CoV-2. Uzyskane wyniki posłużyły do lepszego zrozumienia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w Polsce. Monitorowane były zagrożenia, jakie mogą stwarzać nowe warianty genetyczne wirusa.

Mateusz Hołda najmłodszym profesorem w historii Polski

2022-07-22

Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM (WL UJ CM) jest pierwszym polskim naukowcem, któremu przyznano tytuł profesora tytularnego przed ukończeniem 30. roku życia. 4 lipca postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Symulacje obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych w Krakowie

2022-07-15

Już 5-7 sierpnia w Krakowie odbędzie się konferencja Vistula Model United Nations 2022 – symulacje obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wydarzenie skierowane jest do osób w wieku szkoły ponadpodstawowej oraz wyższej, w wieku od 15 do 25 lat.

Erasmus+ InnHub

Otwarcie Erasmus+ InnHub w Krakowie

2022-07-14

Od dnia 28 czerwca na terenie Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rozpoczęło działalność biuro Erasmus+ InnHub. Partnerami krakowskiego InnHUB jest 15 uczelni wyższych z Małopolski, które podpisały porozumienie na rzecz wspierania innowacji poprzez Program Erasmus+.

Krakowscy rektorzy - małopolska uchwała antysmogowa ratuje życie Małopolanom

2022-07-13

Krakowscy rektorzy, we wspólnym stanowisku w sprawie Koalicji na Rzecz Czystego Powietrza, podkreślili, że zanieczyszczenie powietrza jest jednym z potężnych wyzwań dla Województwa Małopolskiego. Ich zdaniem zły stan powietrza powoduje pogorszenie kondycji zdrowotnej mieszkańców Małopolski, przyczynia się do rozwoju chorób układu górnych dróg oddechowych, chorób układu krążenia, nowotworów oraz przedwczesnych zgonów. Zaznaczyli też, że jakość powietrza znacząco odbiegająca od standardów Światowej Organizacji Zdrowia nie pozostaje też bez wpływu na rozwój gospodarczy naszego regionu powodując spadek jego atrakcyjności jako miejsca do lokowania biznesów.

40 młodych naukowców uczelni krakowskich otrzymało stypendia Ministra Edukacji i Nauki

2022-07-12

215 laureatów zostało wyłonionych przez ekspertów reprezentujących wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne. Stypendia otrzymali młodzi naukowcy, którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i mają na koncie imponujący dorobek naukowy o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu.

Znajdź