Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Uczenie w miejscu pracy skrojone na miarę

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z Małopolski, działających w branżach gastronomicznej, hotelarskiej, fryzjerskiej lub kosmetycznej, do wypełnienia krótkiej ankiety na temat ich potrzeb w zakresie podnoszenia kompetencji pracowników. Jej wyniki posłużą do tworzenia oferty usług uczenia w miejscu pracy w unijnym projekcie „Ucz się u mistrza".

Fot. mat.prasowe

Uczenie w miejscu pracy to nowy rodzaj usługi rozwojowej, dzięki której jeden przedsiębiorca będzie mógł się uczyć od innego w rzeczywistych warunkach pracy, poprzez działanie, pod okiem doświadczonego fachowca – mistrza w swoim fachu, w relacji jeden na jeden lub maksymalnie w dwuosobowych grupach. Co ważne, przedsiębiorca, chcący uczyć innych, wcale nie będzie musiał prowadzić firmy szkoleniowej. Wystarczą jego wiedza i doświadczenie w branży, którą reprezentuje.
Takie usługi nie były wcześniej dofinansowywane z pieniędzy publicznych. W innowacyjnym projekcie województwa małopolskiego „Ucz się u mistrza", współfinansowanym z funduszy unijnych oraz budżetu państwa, oferta usług uczenia w miejscu pracy będzie dostępna dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, w tym osób prowadzących działalność na własny rachunek w Małopolsce. Z usługi skorzystają przedstawiciele branż, które szczególnie ucierpiały na skutek pandemii COVID-19: gastronomicznej, hotelarskiej, fryzjerskiej i kosmetycznej.

Obecnie mistrzowie przygotowują oferty, które zostaną opublikowane w regionalnej bazie, powstającej w ramach projektu „Ucz się u mistrza". Ważne jest, aby jak najwięcej ofert znalazło swoich klientów. Dlatego zapraszamy małopolskich mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z branż: gastronomicznej, hotelarskiej, fryzjerskiej i kosmetycznej do wypełnienia krótkiej ankiety. Odpowiedzi pomogą mistrzom stworzyć ofertę dopasowaną do potrzeb potencjalnych klientów.
Link do ankiety: https://cadasprod.wup-krakow.pl/FormularzZgloszenaUslugiUsuM.pg

Planuje się, że usługi uczenia w miejscu pracy będą realizowane w projekcie „Ucz się u mistrza" od IV kwartału 2021 roku.

Monika Gucwa, Jolanta Michalska
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
pokaż metkę
Autor: Monika Gucwa, Jolanta Michalska
Osoba publikująca: Agnieszka Stasiak
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Data publikacji: 2021-06-29
Data aktualizacji: 2021-06-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź