Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Włącz się do dyskusji o Gminnym Programie Rewitalizacji Miasta Krakowa

2024-04-22

Ostatni rok był czasem wspólnej pracy mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców, członków organizacji pozarządowych oraz różnorodnych instytucji z przedstawicielami Referatu ds. Rewitalizacji w Urzędzie Miasta Krakowa. Prowadziła ona do wypracowania wizji, celów oraz kierunków działań do nowego programu rewitalizacji, który będzie stanowił podstawę dalszych działań rewitalizacyjnych. Dzięki udanej współpracy stworzyliśmy projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Krakowa, który obejmuje „starą” Nową Hutę, Kazimierz-Stradom i Grzegórzki-Wesołą.

Informacja o konsultacjach projektu Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Miejskiej Kraków z Organizacjami Pozarządowymi na lata 2024-2027

2024-04-22

Celem konsultacji jest zebranie wniosków, uwag i opinii organizacji pozarządowych w zakresie projektu Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Miejskiej Kraków z Organizacjami Pozarządowymi na lata 2024-2027.

Call for Business nr 1/2024 - biuletyn biznesowy

2024-04-17

Przed Państwem wiosenne wydanie biuletynu „Call for Business”. Znajdziemy w nim m.in. informacje o działaniach Klastra Zabłocie Space, podsumowanie udziału Miasta w targach MIPIM w Cannes oraz materiał poświęcony szeroko rozumianej karierze kobiet. Dowiemy się także o czekających nas w najbliższych miesiącach wydarzeniach takich jak: Targi Pracy, konferencja Digital Dragons' 24, czy ABSL Summit. Zapraszamy do lektury!

 

Ogłoszenie Otwartego Konkursu Ofert w zakresie wspierania przedsiębiorczości w roku 2024

2024-04-15

Prezydent Miasta Krakowa ogłasza otwarty konkurs ofert oraz nabór na członków komisji konkursowej
na realizację w formie powierzenia zadania publicznego w zakresie wspierania przedsiębiorczości.

Tytuł zadania publicznego: Opiekun Inkubatora Przedsiębiorczości w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20-22

Nabór wniosków do XV edycji Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego

2024-04-08

Celem Nagrody jest nagradzanie najlepszych przedsiębiorców województwa małopolskiego, którzy wyróżniają się innowacyjnością, wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań oraz aktywizowaniem regionalnej gospodarki, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju przedsiębiorczości w województwie małopolskim.

Mini przewodnik inwestora - proces inwestycyjny krok po kroku

2024-04-03

Jesteś na etapie planowania, projektowania lub przygotowania inwestycji? Centrum Wspierania Inwestorów i Innowacyjnej Gospodarki przedstawia najnowszy mini przewodnik po procedurach związanych z procesem inwestycyjnym na terenie Krakowa.

Obniżone ceny energii dla sektora MŚP oraz Dużego Przedsiębiorcy na lata 2025-2029

2024-04-04

Zarząd Karkonoskiej Izby Gospodarczej zaprasza firmy, zarejestrowane na terenie Polski, do złożenia wniosku o przystąpienie do IV naboru programu “Obniżone ceny energii dla sektora MŚP oraz Dużego Przedsiębiorcy na lata 2025-2029“.

Aplikacja do wyszukiwania lokali użytkowych ZBK na wynajem

2024-04-04

Prezentujemy Aplikacje do wyszukiwania lokali użytkowych na wynajem będących w zasobie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie.

Kraków w czołówce polskich miast przyciągających inwestorów

2024-03-28

Drugie pod względem wielkości miasto Polski uznawane jest za atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu. W najnowszej edycji raportu Antal i Cushman & Wakefield – BEAS średnia ocena Krakowa pod względem wszystkich czynników wpływających na decyzje inwestycyjne firm wyniosła 7,6/10. W porównaniu z poprzednią edycją badania z 2021 roku wynik ten wzrósł aż o 1,1 punktu.

Rusza budowa Centrum Symulatorowo-Treningowego Ryanair

2024-03-28

Ryanair rozpoczął budowę Centrum Symulatorowo-Treningowego Grupy Ryanair w Krakowie. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę. Inwestycja, której koszt to około 130 mln euro, zostanie oddana do użytku w 2025 roku i wygeneruje 150 miejsc pracy.

Znajdź