Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Mini przewodnik dla inwestora

2023-01-25

Przewodnik dla inwestora to kompendium procedur związanych z realizacją inwestycji w Krakowie - zapraszamy do lektury.

Bank Pomysłów - aplikacja

2023-01-24

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Stworzenie nowych miejsc rekreacji, organizacja wydarzeń kulturalnych, możliwość spędzania wolnego czasu, stacje napraw rowerów, budowa chodników czy  przejść dla pieszych. Chcesz podpowiedzieć innym co można zrobić w Twojej okolicy?

Światowy postęp w motoryzacji dzieje się w Krakowie – wywiad z przedstawicielami firmy Aptiv

2023-01-20

Zapraszamy na pierwszą w Nowym Roku rozmowę prowadzoną w ramach cyklu „Dlaczego Kraków? Rozmowy z przedstawicielami biznesu i nauki”. Dzisiaj naszymi rozmówcami są przedstawiciele firmy Aptiv: Tomasz Miśniakiewicz – Dyrektor Krajowy Aptiv oraz Dariusz Mruk - Dyrektor Centrum Technicznego Aptiv w Krakowie, którzy opowiadają nam m.in. o wkładzie ich firmy w rozwój przyszłości sektora motoryzacyjnego i o wpływie krakowskiego środowiska akademickiego na dalszy rozwój sektora w mieście. Zachęcamy do lektury!

Rusza 13. edycja programu Krakowskie Konferencje Naukowe

2023-01-13

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu Krakowskie Konferencje Naukowe. Inicjatywa realizowana jest przez Urząd Miasta Krakowa oraz Polską Akademię Umiejętności. Władze Krakowa na realizację tegorocznej edycji przeznaczyły 250 000 złotych.

Konkurs na wsparcie małopolskiego środowiska start-upowego i/lub środowiska kreatywnego

2023-01-13

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze „Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości” pn. „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”.

Call for Business - nr 4/2022 (PL/ENG)

2023-01-09

Przedstawiamy Państwu zimowe wydanie biuletynu "Call for Business", przygotowane przez Zespół Centrum Wspierania Inwestorów i Innowacyjnej Gospodarki Urzędu Miasta Krakowa. Znajdą w nim Państwo informacje o Open Eyes Economy Summit 2022, podsumowanie projektu Krakow Metropolitan Arena for Business, jak również informacje na temat Światowego Dnia Wartości, akcji Working Toghether oraz nowej formy komunikacji z przedsiębiorcami – LiveChat uruchomionej przez Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji.

Ale kosmos! Czyli o przyszłości przemysłu kosmicznego w Krakowie – wywiad z Przemysławem Drożdżem

2022-12-21

Zapraszamy na kolejną rozmowę prowadzoną w ramach cyklu „Dlaczego Kraków? Rozmowy z przedstawicielami biznesu i nauki”, podczas których poznajemy ludzi, dzięki którym Kraków staje się konkurencyjnym miejscem do rozwoju biznesu i rozpoznawalnym na świecie centrum akademickim. Dziś o przemyśle kosmicznym, swoich osiągnięciach i drodze do uzyskania wyróżnienia magazynu Forbes „25 under 25” i „30 under 30” rozmawiamy z naszym gościem – Przemysławem Drożdżem – absolwentem krakowskiej AGH, a obecnie pracownikiem  firmy Liftero zajmującej się systemami logistyki kosmicznej. Zapraszamy!

Kraków gospodarzem ABSL Summit 2023

2022-12-15

Kraków został wybrany przez organizatorów ABSL Summit na miejsce spotkania w 2023 r. Jedno z najważniejszych wydarzeń społeczno-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej zgromadzi ponad 1000 liderów biznesu reprezentujących największe firmy na świecie, przedstawicieli administracji, ekspertów i naukowców. ABSL Summit odbędzie się 6–8 września 2023 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków, a jego gospodarzem będzie Miasto Kraków.

Małopolska Nagroda Rynku Pracy 2023

2022-12-13

Trwa nabór wniosków do 7. edycji konkursu Małopolska Nagroda Rynku Pracy 2023

Mój Pierwszy Biznes - laureaci 2022

2022-11-24

Rozstrzygnięty został konkurs Mój Pierwszy Biznes 2022, organizowany wspólnie przez Urząd Miasta Krakowa i Izbę Przemysłowo Handlową w Krakowie.

Znajdź