Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Mój pierwszy biznes” – konkurs dla uczniów

Wydział Rozwoju Miasta UMK zaprasza uczniów krakowskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Mój pierwszy biznes”, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości oraz promowanie aktywności gospodarczej wśród młodzieży. Do 15 października wyłonione zostaną najlepsze uczniowskie biznesplany, które wezmą udział w ścisłym finale. W tym roku odbędzie się on pomiędzy 23 a 29 października, a w kolejnych latach będzie organizowany w czasie Tygodnia Startupów w Krakowie.

Zadaniem uczniów jest przygotowanie biznesplanu prezentującego planowane przedsięwzięcie gospodarcze. Pracę trzeba przesłać do 30 września. W konkursie mogą brać udział biznesplany przygotowane indywidualnie i zespołowo (zespół może liczyć do 3 osób). I etap zostanie przeprowadzony do 15 października – kapituła konkursowa wyłoni najlepsze biznesplany zgłoszone do konkursu. Liczyć się będą niepowtarzalność pomysłu, oryginalność pracy, trafne założenia marketingowe, pomysł na produkt/usługę, trwałość przedsięwzięcia (rentowność, płynność) oraz poprawność wypełnienia i spójność biznesplanu.

Najlepsze prace – nie więcej niż sześć – wejdą do II etapu, czyli ścisłego finału. Zadaniem finalistów będzie zaprezentowanie swoich pomysłów przed kapitułą konkursową, czyli przedstawienie i omówienie biznesplanu. Każdy z uczestników będzie miał na to maksymalnie 25 minut: do 15 minut na prezentację i do 10 minut na odpowiedzi na pytania zadawane przez jury. Forma prezentacji jest dowolna, byleby była skuteczna. Laureaci zostaną wyłonieni przez kapitułę na podstawie prezentacji biznesplanu i przeprowadzonej rozmowy biznesowej.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Ufundują je: Gmina Miejska Kraków, Kongregacja Kupiecka, Izba Przemysłowo-Handlowa, Izba Rzemieślnicza, Business Center Club. Za zajęcie 1. miejsca – 4000 zł, 2. miejsca – 3000 zł, a 3. miejsca – 2000 zł. Organizator przewiduje również nagrody rzeczowe dla szkół, do których uczęszczają finaliści. Finał zostanie przeprowadzony między 23 a 29 października, a w kolejnych latach będzie organizowany w trakcie trwania Tygodnia Startupów w Krakowie.

Organizatorem konkursu „Mój pierwszy biznes” jest Gmina Miejska Kraków, a realizatorem Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 (ul. Kapucyńska 2). Nad konkursem honorowy patronat sprawuje prezydent Krakowa.

Informacje na temat konkursu, w tym regulamin, można znaleźć: http://portaledukacyjny.krakow.pl/aktualnosci/212816,1812,komunikat,moj_pierwszy_biznes-_konkurs_.html

pokaż metkę
Osoba publikująca: AGNIESZKA STASIAK
Podmiot publikujący: MSP Kraków
Data publikacji: 2017-09-04
Data aktualizacji: 2017-09-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź