Nauka rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowskie szkoły wyższe wśród najlepszych – ranking CWUR 2023

Opublikowano wyniki 12. edycji The Center for World University Rankings (CWUR). Uniwersytet Jagielloński jest najwyżej notowaną uczelnią z Polski. Na krajowym podium znalazły się jeszcze Uniwersytet Warszawski oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

W rankingu The Center for World University Rankings 2023 znalazło się ponad 2 tys. uczelni z całego świata spośród ponad 20,5 tys. ocenianych. Ranking tworzony jest w oparciu o osiem kryteriów: sukcesy absolwentów i kadry dydaktycznej w międzynarodowych konkursach, zatrudnienie absolwentów na dyrektorskich stanowiskach w firmach o zasięgu globalnym, publikacje w cenionych pismach naukowych oraz najbardziej wpływowych periodykach, cytowalność, indeks Hirscha całej uczelni oraz liczbę międzynarodowych patentów.

Miejsca na podium zajęły kolejno Uniwersytet Harvarda, Instytut Techniczny w Massachusetts oraz Uniwersytet Stanforda. Na 4. i 5. miejscu znalazły się dwie brytyjskie uczelnie - Uniwersytet Cambridge i Uniwersytet Oksfordzki.

Najwyżej z polskich uczelni sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński – 383. miejsce. Drugi jest Uniwersytet Warszawski (409.), trzecia Akademia Górniczo-Hutnicza (602.). W zestawieniu znalazły się jeszcze m.in. Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN (670.), Politechnika Warszawska (723.), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (815.), Narodowe Centrum Badań Jądrowych (819.), Uniwersytet Wrocławski (870.), Warszawski Uniwersytet Medyczny (896.) i Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (899.).

 

Pełne wyniki The Center for World University Rankings dostępne są na stronie https://cwur.org/2023.php

pokaż metkę
Osoba publikująca: Magdalena Łukasik
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Data publikacji: 2023-05-18
Data aktualizacji: 2023-05-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź