Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków na targach MIPIM w Cannes 2023 - nagrody odebrane

W dniach 14 - 17 marca 2023 r. Kraków uczestniczył w Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji MIPIM (Le Marché International des Professionnels de l’Immobilier) w Cannes – jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu w Europie. Targi te odwiedza rocznie ponad 20 tys. osób, prezentuje się tam około 2400 firm wystawienniczych z ponad 80 krajów.

Fot. Urząd Miasta Krakowa

Takie wydarzenie ma na celu ułatwienie prowadzenia interesów oraz nawiązanie relacji między inwestorami, korporacjami, władzami lokalnymi, specjalistami z branży hotelarsko-gastronomicznej, podmiotami przemysłowymi i logistycznymi oraz innymi specjalistami z branży nieruchomości.

Podobnie jak w latach ubiegłych, stolica Małopolski prezentowała swój potencjał i przyjmowała gości na własnym, niemal sześćdziesięciometrowym stoisku, usytuowanym w prestiżowej części wystawowej Palais de Festivals - Riviera Hall. W bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiej przestrzeni wystawienniczej zlokalizowane były stoiska innych polskich miast i regionów – m.in. Warszawy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Katowic, Pomorza, tworząc polską strefę spotkań.

W trakcie czterech dni targowych przedstawiciele miasta spotkali się z reprezentantami najbardziej liczących się na świecie firm z branży deweloperskiej, architektonicznej i inwestycyjnej. Promocja Krakowa skupiona była na dużych projektach strategicznych: Kraków Nowa Huta Przyszłości, Kraków Airport oraz Wesoła – inwestycja w centrum miasta. W tym roku na stoisku prezentowano także ciekawe propozycje współpracy m.in. przy budowie kładki pieszo-rowerowej „Kazimierz – Ludwinów” przez rzekę Wisłę, a także Krakowskiego Centrum Muzyki – obiektu kultury. Zainteresowaniem cieszyły się również dwie oferty inwestycyjne nieruchomości miejskich pod zabudowę mieszkalno-usługową. Pierwsza z nich to zabudowana nieruchomość w samym centrum miasta, na ul. Św. Gertrudy, nieopodal Zamku Królewskiego na Wawelu. Druga oferta to również zabudowana nieruchomość o powierzchni prawie 0,43 ha przy ul. Tynieckiej w dzielnicy Podgórze w pobliżu Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, niespełna 4 km od krakowskiego rynku.


Nagrody zostały wręczone - Kraków na podium!

We wtorek (14.03.) podczas Targów odbyło się uroczyste wręczenie nagród w rankingu fDi European Cities & Regions of the Future 2023.

Kraków awansował na trzecie miejsce w kategorii dużych miast, zdobywając najwyższe wyróżnienie w kategorii „Przyjazność dla biznesu” oraz zajęcie drugiego miejsca w kategorii „Kapitał ludzki i styl życia”.

Top 10 Large European Cities of the Future 2023 – overall – pozycja 3

Top 10 Large European Cities of the Future 2023 - kategoria: przyjazność biznesowa -  pozycja 1

Top 10 Large European Cities of the Future 2023 – kategoria: kapitał ludzki i styl życia - pozycja 2

Top 10 Large European Cities of the Future 2023 – kategoria: potencjał gospodarczy – pozycja 6

MIPIM_nagrody fDi

Kraków to miejsce na Twoją inwestycję!

delegacja z ministrem.jpg-MIPIM 2023
MIPIM 2023
odbiór nagrody_dyr. witkowicz_2.jpg-MIPIM 2023
MIPIM 2023
dyr. witkowicz z ministrem.jpg-MIPIM 2023
MIPIM 2023
delegacja z ministrem.jpg-MIPIM 2023
odbiór nagrody_dyr. witkowicz_2.jpg-MIPIM 2023
dyr. witkowicz z ministrem.jpg-MIPIM 2023
pokaż metkę
Osoba publikująca: Dagmara Bobrowska-Dziduszko
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Data publikacji: 2023-03-14
Data aktualizacji: 2023-03-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź