Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzień Otwarty Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie!

Już 28 czerwca (piątek) od godziny 9:00 do 17:00 trwać będzie Dzień Otwarty Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie prowadzonego przez Fundację IB Polska. Dzień Otwarty odbędzie się w budynku Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych przy ul. Zabłocie 20.

 

Z porad mogą skorzystać obcokrajowcy, ale też mieszkańcy Krakowa, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej w imieniu członka rodziny czy znajomej osoby. W jednym dniu i miejscu można uzyskać potrzebne wsparcie i skonsultować się z ekspertami z różnych organizacji oraz instytucji.

Na miejscu, oprócz konsultantek, które udzielają ogólnych informacji dotyczących życia w Krakowie, legalizacji pobytu, czy spraw urzędowych. W tym dniu będą dyżurowali specjaliści z instytucji państwowych oraz organizacji pozarządowych wspierających działania dla Obcokrajowców:

  • Narodowy Fundusz Zdrowia;
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych;
  • Wydział Spraw Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego;
  • Fundacja IB Polska: Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców, Miejsce Otwarte, Centrum Edukacji i Wsparcia;
  • Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć;
  • Fundacja Zustricz;
  • Polski Czerwony Krzyż;
  • Dzieło Kolpinga w Polsce.

O godzinie 9:00 po oficjalnym powitaniu, Fundacja IB Polska zaprasza na porady ekspertów, którzy będą dyżurować do godziny 17:00 w przyjaznej przestrzeni Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców.

Szczegółowa rozpiska dyżurów konsultantów dostępna będzie na stronie Punktu.

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie to miejsce, w którym każdy obcokrajowiec przebywający w Krakowie może otrzymać informacje lub porady dotyczące m.in legalizacji pobytu, edukacji, administracji, spraw urzędowych czy rynku pracy. W Punkcie można umówić się na konsultacje prawne i psychologicznego oraz skorzystać z usługi tłumaczy i asystentów cudzoziemskich. Od maja 2022 roku dyżurują tu także przedstawiciele wielu instytucji udzielający dodatkowych porad specjalistycznych. Harmonogram porad publikowany jest co tydzień. Punkt prowadzi fundacja Internationaler Bund Polska w ramach projektu Centrum Wielokulturowego w Krakowie, finansowanego przez Gminę Miejską Kraków.

Regularne Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek, godz. 9:00-17:00

Kontakt: punkt@open.krakow.pl, nr tel. +48 887 201 598

pokaż metkę
Autor: CWP
Osoba publikująca: Paweł Majka
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Data publikacji: 2024-06-27
Data aktualizacji: 2024-06-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź