Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

CASSINI HACKATHON – zbuduj rozwiązanie mające wpływ na międzynarodowy rozwój oraz pomoc humanitarną i wygraj 10.000 PLN.

Trzy dni prawdziwej burzy mózgów i szansa na stworzenie unikatowego pomysłu na biznes z wykorzystaniem danych satelitarnych i nawigacyjnych. Tak w skrócie wygląda szósta edycja CASSINI Hackathon, który odbędzie się 3-5 listopada w Krakowskim Parku Technologicznym. To hackathon dla tych wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na rozwój międzynarodowy i pomoc humanitarną.

6-ta edycja CASSINI Hackathon odbędzie się równolegle w 11 europejskich krajach! Krakowski Park Technologiczny, jest lokalnym organizatorem spotkania w Polsce w formie stacjonarnej. Dla wszystkich uczestników będzie to szansa by się spotkać, wspólnie pracować, a przede wszystkim stawić czoła globalnym wyzwaniom i stworzyć nowatorskie rozwiązania wykorzystujące dane satelitarne. Na najlepszy zespół w Polsce czeka nagroda główna w wysokości 10 tysięcy zł. Zwycięskie zespoły z każdego kraju wezmą także udział w walce o półroczny program mentoringowy, który obejmuje 100 godzin indywidualnych konsultacji z ekspertami i otwiera szansę na międzynarodowy rozwój.

W tym roku organizatorzy  zdefiniowali 3 główne wyzwania, które mają wspierać odpowiedzialny międzynarodowy rozwój oraz tworzyć rozwiązania w temacie pomocy humanitarnej. Celem obecnej edycji wydarzenia jest wypracowanie inteligentnych rozwiązań wspierających ideę międzynarodowej współpracy dla rozwoju gospodarki oraz pomocy humanitarnej w regionach świata z utrudnionym dostępem do wody pitnej i pożywienia. Oczywiście wszystko to w oparciu o wykorzystanie danych satelitarnych oraz z pomocą mentorów, przedstawicieli świata biznesu, NGO i naukowców. WAŻNE! Wydarzenie ma charakter ideathonu, liczy się bardziej koncepcja niż zaprogramowanie rozwiązania.

Zapisy na hackathon trwają do dnia 26 października. Rejestrować mogą się całe zespoły, minimum trzyosobowe lub też pojedyncze osoby, które stworzą zespół na portalu. CASSINI Hackathon to nie tylko szansa na wypracowanie ciekawego pomysłu biznesowego i rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do nawiązania trwałych znajomości, czy spędzenia czasu w kreatywnym gronie. Więcej informacji oraz rejestracja https://www.cassini.eu/hackathons/

W dniu 17.10.2023 o godz. 17:00 odbędzie się online sesja inspiracyjna podczas której m.in. przedstawiciele organizacji zajmujących się pomocą humanitarną opowiedzą przed jakimi wyzwaniami stają na co dzień. Zapisy oraz link:

https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_Uh24dJi3QKifdn9JotD2aw#/registration

Wszelkie pytania dot. udziału w wydarzeniu prosimy kierować na adres sbazan@kpt.krakow.pl

pokaż metkę
Autor: CWP
Osoba publikująca: Paweł Majka
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Data publikacji: 2023-10-10
Data aktualizacji: 2023-10-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź