Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowska Zbiórka Żywności 2023 – dołącz do nas!

Do poniedziałku, 11 września trwa nabór do tegorocznej edycji Krakowskiej Zbiórki Żywności. Akcja adresowana jest do firm, urzędów, uczelni, szkół i innych instytucji działających na terenie Krakowa. Celem zbiórki jest wparcie mieszkańców stolicy małopolski, których nie stać na samodzielny zakup żywności i potrzebują wsparcia. Zbiórka potrwa od 10 do 13 października 2023.

W Polsce prawie 2 miliony osób żyje w ubóstwie. Oznacza to, że na wszystkie swoje wydatki mają do dyspozycji mniej niż 700 zł miesięcznie. To mniej niż 23 złote na dzień.  W czasach inflacji dramatycznie przybywa potrzebujących.

Mieszkańcy Krakowa: osoby starsze, chore, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne, samotni rodzice, bezdomni, bezrobotni i uchodźcy z Ukrainy- to tylko część grup, do których trafia pomoc Banku Żywności i które teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wsparcia.

Żeby wziąć udział w Krakowskiej Zbiórce Żywności i pomóc osobom w niedostatku, należy:

  • Zgłosić chęć udziału mailowo doponiedziałku 11 września -godz. 12.00:kzz@bzkrakow.pl
  • wyznaczyć osobę odpowiedzialną za zbiórkę w Państwa firmie/instytucji, z którą zostaną ustalone wszystkie szczegóły akcji,
  • przygotować miejsce zbiórki. Bank Żywności dostarczy wszystkie potrzebne materiały promocyjne oraz oznakowane kartony na żywność w tygodniu poprzedzającym zbiórkę,
  • zapełnić kartony trwałą żywnością,
  • poinformować koordynatora Zbiórki, kiedy kartony będą pełne. Bank Żywności zajmie się odbiorem żywności i jej dostarczeniem do potrzebujących.

Najbardziej potrzebne produkty to konserwy mięsne, rybne, warzywne, dżemy, mleko UHT, olej, czekolada i bakalie, soki oraz produkty żywnościowe dla dzieci.

Firma/instytucja biorąca udział w zbiórce otrzyma materiały promocyjne w formie elektronicznej, co pomoże promować akcję w kanałach komunikacji wewnętrznej.

Krakowską Zbiórkę Żywności organizuje Miasto Kraków we współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie, tegoroczna edycja potrwa od 10 do 13 października.

Bank Żywności w Krakowie

Bank Żywności w Krakowie powstał w 1997 roku i działa nieprzerwanie od 26 lat. Od powstania Stowarzyszenia zebrał ponad 75 milionów kg produktów spożywczych o wartości 300 mln zł. Zebrana żywność, za pośrednictwem ponad 200 organizacji partnerskich, trafia każdego miesiąca do ponad 60 tysięcy osób w Krakowie i Małopolsce, znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej.

Zbiórka żywności

pokaż metkę
Autor: cwp
Osoba publikująca: Paweł Majka
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Data publikacji: 2023-08-25
Data aktualizacji: 2023-08-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź