Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków cały czas na topie

Kraków jest w ciągłym zainteresowaniu inwestorów. Trudna sytuacja ekonomiczna w tym rosnąca inflacja, czy niepokój związany z wojną za wschodnią granicą, nie powstrzymują przypływu i rozwoju międzynarodowych podmiotów na krakowskim rynku. Świadczą o tym pojawiające się w ostatnich miesiącach firmy, które wybrały właśnie Kraków na swoją siedzibę tj. Huntsman Corporation, Grass Valley, First Adventage, L&T Technology Services, Kaseya, Verkada, Nortel czy Volvo Hub Tech.

Zauważalny jest trend, w którym coraz więcej międzynarodowych korporacji decyduje się na przenosiny właśnie do Krakowa. Z kolei istniejące w Krakowie firmy cały czas rozwijają swoją działalność, decydując się na zwiększenie liczby pracowników. Dzieje się tak dlatego, że Kraków dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze jest wybierany przez firmy jako miejsce do lokowania coraz bardziej wyspecjalizowanych procesów oraz zaawansowanych technologii. Marka, jaką udało się wypracować, przyciąga wiele znaczących innowacyjnych firm technologicznych, biotechnologicznych, farmaceutycznych i chemicznych, które rozbudowując swoje działy badań, przyciągają następnych inwestorów.

Sektorem, który od lat prężnie rozwija się w Krakowie, ugruntowując pozycję miasta w branży, są technologiczne i biznesowe centra usług wspólnych. W tej chwili w mieście funkcjonuje ponad 260 podmiotów z branży BPO/SSC, które w sumie zatrudniają ok. 93 tys. osób. W rankingu Tholons Global Innovation Index 2021 Kraków znalazł się w zestawieniu TOP 100 Super Cities zajmując 20 lokatę – wyprzedzając wszystkie polskie miasta. Bogata oferta edukacyjna i jakość ośrodka akademickiego, a co za tym idzie młoda i świetnie wykwalifikowana kadra specjalistów; bogate zasoby powierzchni biurowej (Kraków jest największym regionalnym rynkiem biurowym w kraju) czy dogodna lokalizacja i dobre skomunikowanie ze światem (lotnisko, autostrady, kolej), przyczyniają się do budowania odpowiedniego klimatu inwestycyjnego.

Dlatego stolicy Małopolski nie zabraknie na jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń inwestycyjno-nieruchomościowych w Europie. Już 14-17 marca 2023 r. Kraków po raz kolejny będzie uczestniczył w Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes we Francji. Targi te odwiedza rocznie ponad 20 tys. osób, prezentuje się tam około 2400 firm wystawienniczych z ponad 80 krajów. Takie wydarzenie ma na celu ułatwienie prowadzenia interesów oraz nawiązanie relacji między inwestorami, korporacjami, władzami lokalnymi, specjalistami z branży hotelarsko-gastronomicznej, podmiotami przemysłowymi i logistycznymi oraz innymi specjalistami z branży nieruchomości. Podczas MIPIM mają miejsce dyskusje, przemówienia, panele i prezentacje skupiające się na inwestycjach w nieruchomości, trendach i rozwoju wielu sektorów nieruchomości.

Kraków do Francji wybiera się z interesującą ofertą, prezentującą potencjał naszego miasta.   Promocja naszego miasta skupiona będzie na dużych projektach strategicznych: Kraków Nowa Huta Przyszłości, Kraków Airport oraz Wesoła – inwestycja w centrum miasta. W tym roku miasto Kraków prezentować będzie także ciekawe propozycje współpracy m.in. przy budowie kładki pieszo-rowerowej „Kazimierz – Ludwinów” przez rzekę Wisłę, a także Krakowskiego Centrum Muzyki – obiektu kultury. Zainteresowanie wzbudzić mogą także dwie oferty inwestycyjne nieruchomości miejskich pod zabudowę mieszkalno-usługową. Pierwsza z nich to zabudowana nieruchomość w samym centrum miasta, na ul. Św. Gertrudy, nieopodal Zamku Królewskiego na Wawelu. Druga oferta to również zabudowana nieruchomość o powierzchni prawie 0,43 ha na ul. Tynieckiej w dzielnicy Podgórze w pobliżu Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego przy Bulwarach Wiślanych, niespełna 4 km od krakowskiego rynku.

Aby poznać więcej szczegółów zapraszamy do rozmowy na stoisku Krakowa na Międzynarodowe Targi Nieruchomości MIPIM w Cannes we Francji -  R8.B1 Riviera Hall. Kraków to miejsce na Twoją inwestycję!

MIPIM

pokaż metkę
Osoba publikująca: Dagmara Bobrowska-Dziduszko
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Data publikacji: 2023-03-07
Data aktualizacji: 2023-03-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź