Opinie, stanowiska, polemiki
Wyjaśnienie do artykułu „In vitro w Krakowie wyrzucone na śmietnik”
2018-06-12
W nawiązaniu do poniższych stwierdzeń zawartych w artykule pani Angeliki Pitoń, zamieszczonym w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej pt. „In vitro w Krakowie wyrzucone na śmietnik” cyt.: „(…) przepisy, na które powołała się Rada, nie są jasne, a ich interpretacja może być różna(…) główną rolę w głosowaniu odegrały czynniki polityczne.(…) Samorządy, w których program in vitro działa i służy mieszkańcom, wprowadzały go w inny, znacznie łatwiejszy sposób. W tym przypadku niepotrzebna jest opinia AOTMiT. Chybiony jest również argument, że coś co nie jest ujęte w programie miasta, z miejsca musi stać z nim w sprzeczności.(…)” – wyjaśniam:
Kierowcy meleksów ignorują przepisy – odpowiedź na tekst
2018-06-06
„Gazeta Krakowska” zarzuca urzędnikom ZIKiT rażące błędy i doprowadzenie do gigantycznych kontrowersji po ustaleniu tras przejazdu meleksów z turystami. Autor tekstu znalazł jednak jeden błąd, a jednocześnie wykazał, że niektórzy kierowcy meleksów łamią przepisy.
Tereny przy ul. Siedleckiego – korty tenisowe
2018-05-30
W nawiązaniu do artykułu Piotra Tymczaka, „Bloki zamiast kortów tenisowych na Grzegórzkach. Tego chce PKP”, opublikowanego w „Gazecie Krakowskiej” 30 maja 2018 r., informuję:
Cmentarz dla zwierząt: decyzja środowiskowa dla inwestycji Uniwersytetu Rolniczego w toku
2018-05-30
W związku z artykułem „Cmentarz dla zwierząt w Olszanicy ma już pozytywną opinię sanepidu” autorstwa Małgorzaty Mrowiec i Bartosza Dybały („Dziennik Polski” z 30-31 maja 2018 r.) informuję:
Nieprawdziwe informacje dotyczące wymiany pieców węglowych
2018-05-28
W związku z informacjami podanymi w tekstach Gazety Krakowskiej (na portalu www.gazetakrakowska.pl) oraz w Dzienniku Polskim (www. dziennikpolski24.pl) - „Gibała: 95 pieców węglowych wciąż działa w miejskich budynkach” informujemy, że przedstawione informacje są nieprecyzyjne i wprowadzają czytelników w błąd. Tytuły tekstów sugerują, że w 95 budynkach miejskich paleniska węglowe nie zostały zlikwidowane, a co z tego wynika dalej są czynnymi źródłami niskiej emisji.
Prezydent daje, nie zabiera. Polemika z red. Bartoszem Dybałą z „Dziennika Polskiego”
2018-05-23
W „Dzienniku Polskim” z 22 maja br. red. Bartosz Dybała obwieszcza Czytelnikom: „Prezydent zabiera pieniądze z Nowej Huty. Mieszkańcy są oburzeni”. Dla wzmocnienia tych hiobowych wieści dziennikarz powołuje się na zarządzenie PMK, nazywając je rozporządzeniem. Ale mniejsza o to.
Stanowisko prezydent Elżbiety Koterby ws. zieleni przy Zakrzówku
2018-05-18
Wszystkich, którzy niepokoją się o przyszłość działek miejskich w rejonie ul. św. Jacka chcę uspokoić i jeszcze raz potwierdzić informacje, którą przekazałam mieszkańcom podczas spotkania w Miejskim Centrum Dialogu: dwie działki należące do miasta pozostaną terenem niezabudowanym niezależnie od tego, że obecnie na jednej z nich w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego została dopuszczona zabudowa. Jako tereny zieleni ogólnodostępnej będą one utrzymywane przez Zarząd Zieleni Miejskiej.
Stanowisko w sprawie programu termomodernizacji
2018-04-23
W związku z ukazującymi się w ostatnim czasie doniesieniami prasowymi dotyczącymi miejskiego projektu Programu termomodernizacji budynków jednorodzinnych uprzejmie informuję, że Kraków jest jedynym miastem w Polsce, które zrobiło tak wiele dla mieszkańców podejmujących działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Największym uznaniem cieszy się Program Ograniczania Niskiej Emisji, który jest skierowany do wszystkich mieszkańców, zarówno o niskich, średnich, jak i wyższych dochodach, zamierzających dokonać zmiany systemu ogrzewania opartego na paliwach stałych na proekologiczny.

Jak wykorzystać reprywatyzację? Prezydent Jacek Majchrowski odpowiada Tomaszowi Leśniakowi
2018-04-20
Reprywatyzacja w Krakowie nie stała się tak nośnym tematem przedwyborczym, jak liczyli niektórzy politycy jeszcze kilka miesięcy temu. Okazało się, że Kraków to nie Warszawa. Tutaj kamienice przekazywały sądy, a nie magistrat, więc urzędników nie tak łatwo jest przerobić na „czarne charaktery” tej skomplikowanej opowieści. Ciągle jednak są tacy, którzy uparcie próbują na dramatach wielu lokatorów zbić swój kapitał przed nadchodzącymi wyborami.
Sprostowanie do artykułu „Gdy zainteresowaliśmy się sprawą rodziny mieszkającej przy ulicy Rajskiej, okazało się, że jest szansa, by otrzymała pomoc”
2018-04-19
Nieprawdą jest, że „Gdy zainteresowaliśmy się sprawą rodziny mieszkającej przy ulicy Rajskiej, okazało się, że jest szansa, by otrzymała pomoc”.