Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Punkt Obsługi Przedsiębiorcy – nowe usługi!

Myślisz o założeniu własnej firmy? Masz wiele pytań i nie wiesz od czego zacząć? A może jesteś już przedsiębiorcą/przedsiębiorczynią i chcesz się rozwijać? 

Fot. Urząd Miasta Krakowa

Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa od 2 października rozszerza zakres usług dostępnych w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy przy ul. Zabłocie 22, o nowe stanowiska informacyjno-obsługowe: Grodzkiego Urzędu Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Polskiej Izby Rzeczników Patentowych Okręg Małopolski.

To pierwsze w Polsce miejsce o tak szerokim spectrum bezpłatnej pomocy dla przedsiębiorców gdyż obok nowopowstałych stanowisk, w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy UMK funkcjonują także punkty konsultacyjne: Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Okręgowej Rady Adwokackiej i Urzędu Statystycznego.

Krakowscy przedsiębiorcy przy ulicy Zabłocie 22 mogą także dokonać czynności ewidencyjnych związanych z prowadzeniem firmy i otrzymać kompleksową wiedzę na temat obowiązków związanych z podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej.

Stanowisko Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie skierowane będzie w szczególności do pracodawców i przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej, którzy będą mogli otrzymać informacje dotyczące działalności GUP i sposobu załatwiania spraw, w szczególności w zakresie:

  • możliwości skorzystania z finansowych form wsparcia takich jak: organizacja stażu, doposażenie stanowiska pracy, refundacja części kosztów wynagrodzenia pracownika, a dla planujących założenie własnej firmy w zakresie otrzymanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
  • dostępnych usług rynku pracy, tj. pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego a także organizacji szkoleń,
  • legalizacji zatrudnienia cudzoziemców w oparciu o: oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy, zezwolenia na pracę sezonową oraz informację starosty,
  • aktualnie prowadzonych projektów i programów, a także organizowanych przez Urząd wydarzeń.

Stanowisko będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:40 do 15:30. Pierwszy dyżur pracownika GUP odbędzie się już 2 października.

Na stanowisku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie można uzyskać informację z zakresu ubezpieczeń społecznych dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Stanowisko będzie czynne w pierwszą i ostatnią środę miesiąca w godzinach od 7:40 do 15:30. Pierwszy dyżur pracownika ZUS odbędzie się już 4 października.

Z kolei, na stanowisku Polskiej Izby Rzeczników Patentowych Okręg Małopolski krakowscy przedsiębiorcy oraz osoby, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą w Krakowie uzyskają wiedzę o obowiązującym stanie prawnym z zakresu własności przemysłowej oraz przysługujących im w związku z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej uprawnieniach lub spoczywających na nich obowiązkach z zakresu własności przemysłowej. Na konsultację z Rzecznikiem Patentowym obowiązuje rezerwacja wizyty poprzez poniższy numer infolinii Punktu Obsługi Przedsiębiorcy. Dyżury będą odbywać się w drugi i czwarty czwartek miesiąca w godzinach od 10:00 do 13:00. Pierwszy dyżur Rzecznika Patentowego odbędzie się już 12 października.

Więcej informacji o nowych usługach można uzyskać dzwoniąc pod numer 126165600.

 

pokaż metkę
Autor: UMK
Osoba publikująca: Agata Miś
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Data publikacji: 2023-09-29
Data aktualizacji: 2023-10-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź