Przewodnik dla Inwestora
Mini przewodnik dla inwestora
Przewodnik przedstawia procedury, które wiążą się z realizacją inwestycji.
Kliknij poniżej, aby pobrać:
Przewodnik w wersji angielskiej (English version) - Investor mini-guide
Centrum Wspierania Inwestorów i Innowacyjnej Gospodarki udziela pomocy przy realizacji małych, jak i dużych inwestycji. Poniżej przykłady działań CWIiIG:
Małe inwestycje:
Koordynacja CWIiIG inwestycji kubaturowych w korelacji z inwestycjami niekubaturowych, np. układami komunikacyjnymi wewnętrznymi i zewnętrznymi, infrastrukturalnymi, oraz np. kolizji z istniejącym drzewostanem, na które składają się następujące działania:
- Organizacja spotkania Inwestora z koordynatorami lub przedstawicielami merytorycznych Wydziałów UMK oraz Miejskimi Jednostkami Organizacyjnymi.
- Prezentacja problemów, ustalenia, negocjacje, protokół ze spotkania uzgodniony z uczestnikami spotkania.
- Ścisła współpraca CWIiIG z Inwestorem, nadzór CWIiIG nad realizacją uzgodnień wypracowanych na spotkaniu.
Duże inwestycje (case study):
Budowa dużego obiektu kubaturowego, na którą składają się następujące działania podejmowane przez pracowników CWIiIG:
- Współpraca CWIiIG z Inwestorem i koordynatorem z Wydziału Kształtowania Środowiska UMK przy procedowaniu decyzji DUŚ.
- Współpraca CWIiIG z Inwestorem i Wydziałem Planowania Przestrzennego UMK w zakresie sporządzanego planu miejscowego dla obszaru, na którym planowana jest nowa inwestycja.
- Pomoc CWIiIG w przygotowaniu wniosku oraz wymaganych materiałów w celu uzyskania decyzji o warunkach zabudowy, wskazana procedura ze względu na przedłużającą się procedurę planistyczną.
- Współpraca CWIiIG z Inwestorem i Koordynatorem z Wydziału Architektury i Urbanistyki UMK celem uzyskania decyzji lokalizacyjnej.
- Współpraca CWIiIG z Inwestorem i Wydziałem Architektury I Urbanistyki UMK celem uzyskania decyzji pozwolenia na budowę.
- Po uzyskaniu prawomocności decyzji PNB Inwestor rozpoczyna budowę swojego obiektu.
Inwestycja typu centrum nowoczesnych usług:
Lokalizacja w Krakowie centrum nowoczesnych usług z uwzględnieniem kooperacji z uczelniami wyższymi, agencjami HR oraz biurami nieruchomości.
- Zebranie informacji do ankiety inwestora diagnozującej klimat gospodarczy Krakowa, warunkiem niezbędnym wpisania Krakowa na tzw. short list.
- Przygotowanie prezentacji pod kątem profilu działań inwestora oraz organizacja spotkania z udziałem przedstawicieli uczelni wyższych, agencji HR oraz biur nieruchomości.
- Przygotowanie i przesłanie inwestorowi szczegółowych informacji po prezentacji.
- Monitorowanie rozwoju działalności firmy na rynku krakowskim.
Udział w międzynarodowych imprezach wystawienniczych
Targi służące penetracji rynków zagranicznych, służące przyciąganiu do Krakowa nowych inwestorów:
- Prezentacja oferty inwestycyjnej Krakowa na własnym stoisku w czasie trwania Międzynarodowych Targów Inwestycyjnych MIPIM w Cannes
- Prezentacja oferty inwestycyjnej Krakowa na Międzynarodowych Targach Nieruchomości Inwestycyjnych Expo Real w Monachium