górne tło

Krakowska Zbiórka Żywności 2022 – dołącz do nas!

Od dziś (12 września) do piątku 23 września trwa nabór do tegorocznej edycji Krakowskiej Zbiórki Żywności. Akcja adresowana jest do firm, urzędów, uczelni, szkół i innych instytucji działających na terenie Krakowa. Celem zbiórki jest wparcie mieszkańców stolicy małopolski, których nie stać na samodzielny zakup żywności i potrzebują wsparcia. Zbiórka potrwa od 10 do 14 października 2022.

Jak wziąć udział w Krakowskiej Zbiórce Żywności 2022?

Najbardziej potrzebne produkty to konserwy mięsne, rybne, warzywne, dżemy, mleko UHT, olej, czekolada i bakalie, soki oraz produkty żywnościowe dla dzieci.

Firma/instytucja biorąca udział w zbiórce otrzyma materiały promocyjne w formie elektronicznej, co pomoże promować akcję w kanałach komunikacji wewnętrznej.

 

O Krakowskiej Zbiórce Żywności

Krakowską Zbiórkę Żywności od 2021 r. organizują wspólnie: Miasto Kraków oraz Bank Żywności w Krakowie. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 21 firm, uczelni i urzędów. Żywność była zbierana w 47 lokalizacjach. W ramach akcji udało się zebrać aż 5 231 kg żywności. Tegoroczne zbieranie produktów żywnościowych w siedzibach krakowskich firm i instytucji potrwa od 10 do 14 października br.

 

Bank Żywności w Krakowie

Bank Żywności w Krakowie powstał w 1997 roku i działa nieprzerwanie od 25 lat. Od powstania Stowarzyszenia zebrał ponad 75 milionów kg produktów spożywczych o wartości 300 mln zł. Zebrana żywność, za pośrednictwem ponad 200 organizacji partnerskich, trafia każdego miesiąca do ponad 60 tysięcy osób w Krakowie i Małopolsce, znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej.